Denident

USŁUGI » Leczenie zachowawcze

• leczenie próchnicy

Próchnica jest chorobą polegającą na odwapnieniu i utracie twardych tkanek zęba. Zalicza się ją do chorób o najszerszym zasięgu na świecie.
Pierwszymi oznakami próchnicy są białe, kredowe plamy które z czasem przebarwiają się na kolor żółty, brązowy, czarny.
Z upływem czasu powierzchnia tych plam staje się chropowata doprowadzając do ubytku o różnej głębokości i rozległości. Wiąże się to często z nieprzyjemnym zapachem z ust, utratą estetyki (szczególnie gdy ubytki próchnicowe umiejscowione są w zębach przednich).
Nieleczona próchnica nieuchronnie doprowadza do stanu zapalnego miazgi zęba, która unerwia i odżywia ząb co objawia się bólem, często bardzo dotkliwym. Dlatego ważne jest byśmy nie dopuszczali do dużych ubytków próchnicowych. Jest to tylko możliwe odbywając wizyty kontrolne w gabinecie stomatologicznym co pół roku.

• leczenie kanałowe

Leczenie endodontyczne, inaczej zwane leczeniem kanałowym polega na usunięciu zainfekowanej tkanki unerwiającej i odżywiającej ząb z kanałów oraz komory zęba. Często budzi ono przerażenie u pacjentów lecz o obecnych czasach można je przeprowadzić bezboleśnie dzięki bezpiecznym i skutecznym znieczuleniom oraz sprawnie posługując się odpowiednim sprzętem endodontycznym.
Każdy etap leczenia kanałowego możemy kontrolować wykorzystując posiadany przez nas wysokiej klasy sprzęt RTG w połączeniu z radiografią cyfrową.
W przeciągu kilku sekund uzyskujemy obraz zęba i otaczających go tkanek na monitorze komputerowym z możliwością obróbki obrazu. Zwiększa to dokładność uwidaczniania struktur kostnych. Trzeba pamiętać, że skomplikowane leczenie kanałowe to jedyna metoda na przedłużenie bytności, będącego w stanie zapalnym, zęba w jamie ustnej.

• leczenie nadwrażliwości
• rekonstrukcja uszkodzonej korony zęba

• wybielanie


Do najczęściej stosowanych zabiegów korygujących kolor zębów należy wybielanie.
Białe i piękne zęby to dzisiaj niezwykle ceniony atut. Dodaje nam uroku i pewności siebie, poprawiając samopoczucie. Mając białe i zdrowe zęby chętniej się uśmiechamy, jesteśmy korzystniej postrzegani przez otocznie.
Wybielać możemy zęby martwe -jest to metoda „walking bleach” oraz zęby żywe.

Naszym pacjentom proponujemy wybielanie metodą nakładkową.
Podczas pierwszej wizyty, po usunięciu złogów i osadów nazębnych lekarz pobierze wyciski, na podstawie których technik sporządza nakładki.
Na drugiej wizycie lekarz wręcza nakładki na zęby i strzykawki z żelem wybielającym informując pacjenta o właściwym stosowaniu środka wybielającego.